Skip to:

Pod takim hasłem w Szkole Podstawowej nr 3 w Zgierzu 27 kwietnia br.  odbyła się debata na temat praw dziecka, której z uwagą przysłuchiwał się Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Młodzież przy pomocy krótkich scenek nakreśliła tematy dyskusji: czytanie przez rodziców prywatnej korespondencji dzieci, wybieranie przyjaciół, czy zapisywanie dzieci na za dużą ilość zajęć dodatkowych, na które dzieci wcale nie mają ochoty. W debacie uczestniczyli też rodzice, co pozwoliło zarówno na wymianę poglądów, jak i szersze spojrzenie na ważne sprawy i prawa, gdy dzieci weszły w rolę rodziców, a rodzice patrzyli na świat z perspektywy dzieci.

Marek Michalak uczestniczył w debacie jako ekspert wraz z przedstawicielem władz miasta i policjantem z wydziału prewencji.  Gospodarzem debaty, w której uczestniczyli reprezentanci zgierskich szkół, był samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3.

Po debacie przyszedł czas na pytania młodych ludzi – o działalność Rzecznika, podejmowane interwencje i sposoby rozwiązywania problemów najmłodszych.