Skip to:

6 stycznia 2018 roku Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Dobrej. Rzecznikowi podczas wizyty w Dobrej i Piekiełku towarzyszył ks. prof. Adam Solak, Społeczny Doradca RPD.

- Moc wzruszeń i emocji. Dziękuję za tak piękne przyjęcie mieszkańcom Dobrej, tym najmłodszym, starszym i najstarszym – podkreślił Marek Michalak, który podczas spotkania odebrał z rąk ks. dra Jerzego Smolenia statuetkę i tytuł „Ambasadora Miłości”.

- Z wdzięcznością przyjmuję to piękne wyróżnienie. To zaszczyt i zobowiązanie do dalszej pracy dla dzieci – mówił RPD, który zaszczytny tytuł otrzymał m.in. „za piękno życia i czas poświęcony najmłodszym”. W trakcie wieczoru kolędy polskie i włoskie przestawił duet Halina Benedyk & Marco Antonelli.

Niedziela, 7 stycznia, to wizyta w Piekiełku koło Tymbarka, gdzie w szkole na spotkaniu mikołajkowym  ze swoim Rzecznikiem spotkały się dzieci z niepełnosprawnościami. Spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością „Przystań” im. Jana Pawła II w Tymbarku. Gościem spotkania była dr Wanda Półtawska, bliska przyjaciółka Jana Pawła II, Dama Orderu Orła Białego.  Podczas spotkania opłatkowego z koncertem kolęd i góralskich pastorałek wystąpił Zespół Regionalny „Szczyrzycanie”.